Manifattura ta' pannell fil-workshop ta' ISINAC

Kif jiġi manifatturat

Il-pannelli kollha tagħna jibdew mill-istess fowm minerali. L-assorbiment jinbidel skont kif nistagħwuh u kif jiġi installat: hawnhekk jinsab, imkejjel fil-laboratorju.

L-irfinar

Il-pannell ta' 40 mm, imwaħħal jew manjetiku, b'erba' finituri, u l-WB, imdendel f'400 mm.

Fowm minerali viżibbli

Mingħajr drapp

0.75 αw (MH)

Tecnalia B2018-LACUS-IN-27-III

ILUCS li jwaħħal

Wiċċ u truf; fuq wara, 2 cm biss fit-tarf

0.85 αw (H)

Tecnalia B2018-LACUS-IN-27-II

adeżiv IZZER

Wiċċ u truf; fuq wara, 2 cm biss fit-tarf

0.90 αw

Tecnalia B2021-LACUS-IN-146-3

DRIZZER

Imwaħħal biss fuq il-wiċċ viżibbli

0.55 αw (M)

Tecnalia B2021-LACUS-IN-146-2

WB ILUCS

Qafas tal-injam b'fowm minerali, miksi bl-ILUCS · 33 mm, imdendel f'distanza ta' 400 mm

1.00 αw

Tecnalia 110259-5

WB IMECO

Qafas tal-injam b'suf tal-merino, IZZER fuq il-wiċċ viżibbli · 33 mm, imdendel f'distanza ta' 400 mm

0.80 αw (H)

Tecnalia 110259-4

Fowm minerali viżibbli0.75 (MH)
ILUCS li jwaħħal0.85 (H)
adeżiv IZZER0.90
DRIZZER0.55 (M)
WB ILUCS1.00
WB IMECO0.80 (H)
00.250.500.7511252505001k2k4k
Frekwenza f'Hz · assorbiment αp skont l-ottavi, limitu 1.00

Il-ħxuna

Mit-TENS-TEX ta' 15 mm sal-WB HP ta' 140 mm, filwaqt li jgħaddi mill-fowm minerali viżibbli ta' 20, 40 u 60 mm.

15 mm

TENS-TEX ILUCS · tensjat mal-ħajt

0.50 αw (MH)

Tecnalia B2023-LACUS-IN-195-7

20 mm

Fowm minerali viżibbli, imwaħħal jew manjetiku

0.40 αw (MH)

Tecnalia 110259-2

40 mm

Fowm minerali viżibbli, imwaħħal jew manjetiku

0.75 αw (MH)

Tecnalia B2018-LACUS-IN-27-III

60 mm

Fowm minerali viżibbli, imwaħħal jew manjetiku

1.00 αw

Tecnalia 110259-1

140 mm

WB HP · fuq il-ħajt

1.00 αw

Tecnalia 110259-7

15 mm · TENS-TEX ILUCS0.50 (MH)
20 mm0.40 (MH)
40 mm0.75 (MH)
60 mm1.00
140 mm · WB HP1.00
00.250.500.7511252505001k2k4k
Frekwenza f'Hz · assorbiment αp skont l-ottavi, limitu 1.00

L-installazzjoni

L-istess pannell ta' 40 mm, imwaħħal jew manjetiku, jew imdendel f'distanza ta' 400 mm mill-wiċċ; u l-WB, imdendel.

Imwaħħal jew manjetiku

Imdendel f'distanza ta' 400 mm

WB, imdendel f'distanza ta' 400 mm

Fowm minerali viżibbli · imwaħħal jew manjetiku0.75 (MH)
Fowm minerali viżibbli · imdendel0.65 (MH)
ILUCS li jwaħħal · imwaħħal jew manjetiku0.85 (H)
ILUCS li jwaħħal · imdendel0.80 (H)
DRIZZER · imwaħħal jew manjetiku0.55 (M)
DRIZZER · imdendel0.55
WB ILUCS · imdendel1.00
WB IMECO · imdendel0.80 (H)
00.250.500.7511252505001k2k4k
Frekwenza f'Hz · assorbiment αp skont l-ottavi, limitu 1.00

It-testijiet

FiniturammInstallazzjoniαw1252505001k2k4kRapportKampjun
Fowm minerali viżibbli20Imwaħħal jew manjetiku0.40 MH0.050.150.400.700.901.00Tecnalia 110259-2610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
DRIZZER20Imwaħħal jew manjetiku0.65 M0.100.350.650.900.750.55Tecnalia B2021-LACUS-IN-146-1Eżagoni ta' Ø 305 mm, ġonta 20 mm, 11.92 m²
Fowm minerali viżibbli40Imwaħħal jew manjetiku0.75 MH0.150.450.801.001.001.00Tecnalia B2018-LACUS-IN-27-III610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
ILUCS li jwaħħal40Imwaħħal jew manjetiku0.85 H0.150.551.001.001.001.00Tecnalia B2018-LACUS-IN-27-II610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
adeżiv IZZER40Imwaħħal jew manjetiku0.900.150.601.001.001.001.00Tecnalia B2021-LACUS-IN-146-3610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
DRIZZER40Imwaħħal jew manjetiku0.55 M0.300.550.750.850.500.40Tecnalia B2021-LACUS-IN-146-2610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
Fowm minerali viżibbli40Imdendel f'distanza ta' 400 mm0.65 MH0.150.350.801.001.001.00Tecnalia B2019-LACUS-IN-54-I610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
ILUCS li jwaħħal40Imdendel f'distanza ta' 400 mm0.80 H0.200.500.951.001.001.00Tecnalia B2019-LACUS-IN-54-II610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
DRIZZER40Imdendel f'distanza ta' 400 mm0.550.500.550.550.550.500.45Tecnalia B2021-LACUS-IN-146-4610 × 610 mm, ġonot butt, 11,16 m²
Fowm minerali viżibbli60Imwaħħal jew manjetiku1.000.300.801.001.001.001.00Tecnalia 110259-1610 × 610 mm, ġonta 30 mm, 12,08 m²
TENS-TEX ILUCS15Tensjat mal-ħajt0.50 MH0.050.200.500.801.001.00Tecnalia B2023-LACUS-IN-195-7Wiċċ kontinwu, 11,16 m²
WB ILUCS33Imdendel f'distanza ta' 400 mm1.000.350.800.951.001.001.00Tecnalia 110259-51220 × 1600 mm, ġonot tarf ma' tarf, 11,71 m²
WB IMECO33Imdendel f'distanza ta' 400 mm0.80 H0.300.700.700.850.951.00Tecnalia 110259-41220 × 1600 mm, ġonot tarf ma' tarf, 11,71 m²
WB HP140Fuq il-ħajt1.000.650.951.001.001.001.00Tecnalia 110259-71220 × 2000 mm, ġonot mat-tarf, 11,79 m²

Testijiet f'kamra tar-reverberazzjoni skont l-istandard UNE-EN ISO 354, αw skont l-istandard UNE-EN ISO 11654, fil-laboratorju ta' Tecnalia. It-ittra (L, M, H) biss meta r-rapport jagħtina dik l-informazzjoni. Ir-rapporti kollha jinsabu f<enlace>Dokumentazzjoni</enlace>.